7 Nisan 2015 Salı

WEB ÇÖZÜMLERİ : Windows 8'de Kablosuz Ağ (Wi-Fi) Oluşturmak

Bilgisayarınızdaki wireless'ı diğer bilgisayarlarla paylaşmak adına açılmış bir konudur. Böylelikle internet paylaşımını açar ve diğer bilgisayarlara da internet vermiş olursunuz.

Öncelikle masaüstü veya dizüstü fark etmez, Windows 8 kuruluysa bu işlemi yapın.

CMD (Komutlarla)


Öncelikle Başlangıç'a gelip "cmd" diye yazın. Resimdeki gibi karşınıza gelen programa sağ tıklayın ve aşağıdaki seçeneklerden "yönetici olarak çalıştır" deyin.Programı açtıktan sonra "netsh wlan show drivers" yazın ve enter'a basıyoruz. Sarıyla işaretli olan yerlerin "yes" olması gerek.Ardından hemen bir tane wlan oluşturuyoruz. "netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=bilkolik key=bilkolik123". Burada "ssid="-ye karşılık gelen sizin wlan isminiz olacak. Ben bilkolik yazdım, siz istediğinizi yazın. "key="-e karşılık gelense wlan şifreniz olacak. Bunun içinse karakterlerin sınırı 8-63 olması lazım. Daha az karakterli bir şifreyi kabul etmeyecektir. Ben bilkolik123 koydum siz değiştirebilirsiniz.

Eğer buraya kadar her şey tamamsa devam edelim. Wlan oluşturuldu. Ama henüz aktif değil. Aktif etmek içinse "netsh wlan start hostednetwork" yazıp, enter'e basıyoruz.Burada da problem yoksa, artık internetiniz paylaşıma açıktır demektir. "WPA-2 kişisel" (personal) olarak açıldı. Ama bu komutta hata alıyorsanız, büyük ihtimalle wlan'ı devre dışı bırakmışsınızdır. O yüzden yeniden etkinleştirip deneyin veya wlan sürücüsünü çıkartıp takın. Bunda da çözüm olmazsa bilgisayarı kapatıp açın, sonra işlemlere devam edin.

Not :

  • Eğer kurduğunuz ağı durdurmak istiyorsanız: "netsh wlan stop hostednetwork" yazmanız yeterli.
  • Kurmuş olduğunuz wlan hakkında bilgi almak isterseniz: "netsh wlan show hostednetwork" yazmanız lazım.

Sadece son bir nokta kaldı. Kurduğunuz ağda internet paylaşımı açık değilse ağ bağlantılarımı kontrol etmeniz gerek. Aşağıdaki resmi aynen uygulamanız lazım.

[publicize twitter]

[publicize facebook]

[category teknoloji]

[tags WEB ÇÖZÜMLERİ, Windows 8, Kablosuz Ağ, Wi-Fi]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımızda

Fotoğrafım
BU BLOG ÖZEL BÜRO GRUBU'NA AİTTİR. RESMİ WEB SİTEMİZ : http://www.ozelburoistihbarat.com

Follow by Email

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU