29 Nisan 2015 Çarşamba

TELEFON ÇÖZÜMLERİ : Android Kullanıcılarının Sahip Olması Gereken 10 Uygulama

 

Android kullanıcılarının cihazlarında mutlaka bulundurmaları gerektiğini düşündüğümüz 12 uygulamayı kısa açıklamaları ve ekran görüntüleri ile birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

1- MX Player

MX Video Player, sunduğu geniş kapsamlı dosya desteği ile neredeyse video dosyalarını Android
'li cihazlarda oynatmayı başarıyor. Altyazı desteği de bulunan uygulama Google Play'deki en iyi video oynatıcılarından birisi.

Uygulaman
ın desteklediği video formatları: .3gp .avi .divx .f4v .flv .mkv .mp4 .mpeg .mov .vob .wmv .webm .xvid

Yukarıdaki video formatlarının yanı sıra MX Video Player altı farklı altyazı formatını da destekliyor.
2- Pocket

Pocket, bir içerik imleme uygulaması. Video, resim ve metin içeriklerini ayrı olarak görüntülebilmenizi sağlayan uygulama ile internette gördüğünüz içerikleri hesabınıza aktararak daha sonra okumak için saklayabilirsiniz. Yazıları kaydeden uygulama sayesinde içerikleri çevrimdışı okuma şansınız da var.3- Pixlr Express

Pixlr Express, en başarılı fotoğraf düzenleme uygulamalarından birisi. Fotoğraflarınızın arka planını değiştirebileceğiniz uygulama kullanıcılara Instagram benzeri hazır efektler de sunuyor.

Bunun yanında Pixlr Express ile yine Instagram
'daki gibi fotoğraflara çerçeve ekleyebiliyorsunuz. Uygulama fotoğrafları sosyal ağlar veya e-posta üzerinden paylaşma imkanı da sunuyor.4- Yandex Maps

Yandex Maps Türkiye
'ye özel sunduğu trafik bilgileri ile kullanıcıların imdadına yetişen bir uygulama. Gelişmiş yön bulma özelliği ile iki nokta arasındaki en hızlı güzergahı sunan uygulama trafik bilgilerinin yanı sıra trafik kazalarını ve kapalı yolları da gösteriyor.

İstanbul, Ankara ve İzmir için panaromik yol görüntüleme özelliği de bulunan Yandex Maps ayrıca yakın bölgedeki kafeterya, eczane, ATM, benzin istasyonu gibi bilgileri de payl
aşıyor.5- Pinterest


Pinterest
'in Android uygulaması web versiyonunda bulunan neredeyse tüm özellikleri kullanıcılara sunuyor.

Uygulama ile Pinterest
'te keşfe çıkabiliyor, koleksiyon oluşturabiliyor, panolarınızı düzenleyebiliyor ve yeni içerikler paylaşabiliyorsunuz. Uygulamaya gelen son güncelleme kullanıcılara üç gizli pano oluşturmanın yanında engelleme ve rapor etme seçeneklerini de sunuyor.6- Google Chrome

Google
n tarayıcısı Chrome'un hızı ve sade arayüzünü Android'e de taşınmış. Uygulama masaüstünde kullandığınız Chrome web tarayıcınızın tüm özelliklerini mobil cihazınızda da kullanmanıza olanak veriyor.

Chrome
'un sunduğu en büyük avantaj ise Google hesabınız üzerinden masaüstündeki tarayıcınız ile senkronize ederek tarayıcı geçmişinizi mobil cihazınıza aktarabilmeniz.

Chrome
'un sunduğu bir diğer avantaj ise çevrimiçi olmanız durumunda dahi beğendiğiniz içerikleri favorilerinize ekleyerek masaüstü tarayıcınıza aktarabilmeniz.7- Mozilla Firefox

Firefox
'un Android uygulaması da Chrome gibi mobil kullanıcılara hız ve sadelik vaad ediyor. Masaüstünde sunduğu tüm özelliklerden Android sahiplerinin de faydalanmasını amaçlayan Mozilla, mobil tarayıcıyı sık sık güncelliyor.

Firefox Android uygulamasının en büyük artısı ise masaüstünde de sunulan eklentiler. Mobil kullanım için optimize edilmiş eklenti deneyimi ile Firefox kullanıcılara tam destek sunmayı amaçlıyor.
8- Lig TV

Eğer futbolu yakından takip ediyorsanız Lig TV müşterisi olmasanız bile Android uygulamasını mutlaka indirmelisiniz.

Canlı skorlar, özetler ve diğer bazı Lig TV yayınlarının paylaşıldığı uygulama ile ayrıca futbol takımlarından haberleri ve son dakika gelişmelerini takip edebiliyorsunuz.

Lig TV Android uygulamasında Türkiye Süper Ligi
'nin yanında Fransa Ligi, İngiltere Ligi ve Beko Basketbol Ligi'nden özet görüntüler de paylaşılıyor.9- WordPress

WordPress tabanlı blog sahibi olan Android kullanıcılarının mutlaka indirmesi gereken bir uygulama.

WordPress Android uygulaması ile blogunuz üzerinde yaptığınız taslak oluşturma, mesaj düzenleme, yazı yazma gibi eylemleri bilgisayara ihtiyaç duymadan kolayca giderebiliyorsunuz. Gelişmiş mobil uygulaması ile WordPress, blog yazılarını tablet veya akıllı telefondan yazmak/yayınlamak isteyen kullanıcıları kendisine çekmeyi başarıyor.
10- AgingBooth

Mobil kullanıcılara eğlenceli dakikalar geçirten uygulamalardan birisi olan AgingBooth fotoğraflarınızı Flash TV
'deki benzer bir yaşlandırma tekniği ile düzenleyerek yaşlı halinizi sizlere sunuyor.

E
ğlenceli uygulamadan çoğunlukla korkutucu sonuçlar çıksa da bu durum uygulamanın en popülerler arasında yer almasına mani olmuyor.

[publicize twitter]

[publicize facebook]

[category teknoloji]

[tags TELEFON ÇÖZÜMLERİ, Android Kullanıcıları, Uygulama]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımızda

Fotoğrafım
BU BLOG ÖZEL BÜRO GRUBU'NA AİTTİR. RESMİ WEB SİTEMİZ : http://www.ozelburoistihbarat.com

Follow by Email

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU