3 Ekim 2014 Cuma

PC ÇÖZÜMLERİ : Google Play'de Çocuk Güvenliğini OluşturunAndroid'deki yüzbinlerce uygulama arasından sakıncalı uygulamaları çocukların görmemesi gerekiyor. Bu nedenle Google Play'i çocuklar için düzenlemek gerekiyor.

Android yüz binlerce uygulamaya sahip ve bu uygulamaların büyük çoğunluğu doğal olarak uygulama mağazası Google Play
'de yer alıyor. Google ise çocuklar için uygun olmayan uygulamaları engelleyebilmeniz için Google Play'e "İçerik Filtreleme" özelliğini getirmiş.

İçerik Filtrelemesini Etkinleştirmek
Google Play
'de yetişkinler için ya da sakıncalı içeriğe sahip uygulamaların gösterilmesini engellemek için ilk olarak Google Play uygulamasını açıyoruz.

Daha sonra cihaz
ımızın ekranının en solundan sağa kaydırarak ya da Google Play logosunun solundaki üç çizgi simgesine tıklayarak seçenekleri açıyoruz.Açılan yan sekmeden
"Ayarlar" seçeneğine tıklayıp, Google Play ayarlarına ulaşıyoruz.

Daha sonra
"Ayarlar" sayfasındaki "İçerik Filtrelemesi" seçeneğine tıklıyoruz ve cihazı kullanacak cocugun yaşına göre olgunluk derecesini ayarlıyoruz.Farklı Yaş Grupları için Olgunluk Derecesi Önerileri

10-13 yaş: Yüksek Olgunluk Gerektiriyor

13-15 yaş: Orta Derecede olgunluk gerektiriyor

15-18 yaş: Düşük olgunluk yeterli

18+ yaş: Herkes veya Tüm uygulamaları göster

Satın Almaları Şifreleme
Google Play
'de uygulama satın alma özelliğini şifrelemek çocuklar için son derece önemli. Zira bunu yapmazsanız geçmişte yaşanan birkaç olayda olduğu gibi cocugunuz yüzlerce lira değerinde satın alma işlemleri gerçekleştirebilir.

Satın almaları şifrelemek için tekrar
"Ayarlar" sayfasına geliyoruz ve "Satın almalarda şifre gerekli" seçeneğine tıklıyoruz.Daha sonra açılan seçeneklerden
"Bu cihazda Google Play'den yapılan tüm satın alma işlemleri için" seçeneğini seçiyoruz ve Google hesabımızın şifresini girip onaylama yaparak uygulama ya da uygulama içi satın alma işlemleri için şifre kullanma zorunluluğu getiriyoruz.

Bu şekilde, Google hesabımızın şifresini bilmeyenlerin, cihazımız ile uygulama ya da uygulama içi satın alma işlemlerini yapmasını, engellemiş oluyoruz.

Sonuç olarak çocuklar ya da genç kullanıcılar için bu tip kısıtlamalar yapmak, onların iyiliği için son derece iyi olacaktır.

[publicize twitter]

[publicize facebook]

[category teknoloji]

[tags PC ÇÖZÜMLERİ, Google Play, Çocuk Güvenliği]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımızda

Fotoğrafım
BU BLOG ÖZEL BÜRO GRUBU'NA AİTTİR. RESMİ WEB SİTEMİZ : http://www.ozelburoistihbarat.com

Follow by Email

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU