21 Ekim 2014 Salı

PROGRAM TAVSİYESİ : CD Rom'unuzu Başkası Açamasın /// KİŞİSEL BİLGİSAYAR GÜVENLİĞİ ÖNEMLİDİR

Haylaz kardeşi vb olanlar için oldukça kullanışlı bir program. Program lisanssızdır ve oldukça ufak bir boyuta sahiptir.Programın amacı ise, bilgisayarınızdaki Cd-Rom'un çocuklar tarafından kurcalanmasını önlemektir.Bunu isterseniz klavye ve mouse için de kullanabilirsiniz.

Not: Program Microsoft Windows 7 ve Microsoft Windows Xp sürümlerinde sorunsuz çalışmaktadır.

Programın kurulumunu aşama aşama anlattım.

Buyrun ;

Kurulum :İndirdiğiniz dosyayı Rar
'dan çıkarın ve çalıştırın.Programı çalıştırdıktan birkaç saniye sonra aşağıdaki pencere açılacaktır."Next" butonuna tıklıyoruz.Aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir.Yine
"Next" butonuna tıklıyoruz.Burada programı hazırlayan firmanın kullanım sözleşmesini kabul etmiş oluyoruz.Yukarıdaki seçenekleri kendimize göre işaretliyoruz.

"Make a shortcut on the desktop" ---> Program yüklendikten sonra programı çalıştırabilmeniz için masaüstüne kısayol oluşturup oluşturmamasını ayarlayabilirsiniz.

"Start Toddler keys when Windows starts" ---> Windows açılışında programın çalışıp çalışmamasını ayarlayabilirsiniz.

"Start Toddler Keys when setup finishes" ---> Kurulum bittiğinde programın çalışıp çalışmamasını düzenleyebilirisiniz.

Ayarları yaptıktan sonra
"Next" butonuna basarak kuruluma devam ediyoruz.Burada programın nereye kurulmasını istiyorsanız
"Browse…" bölümünden ayarlayabilirsiniz.Daha sonra "Next" butonuna tıklayarak işleme devam edin.Kurulumun başlaması için
"Next" butonuna tıklayın.Bu aşamada kurulumun tamamlanmasını bekleyin.Daha sonra aşağıdaki pencere görüntülenecektir.Kurulum tamamlanmıştır.Kurulum penceresini sonlandırmak için
"Close" butonuna tıklayın.Programı çalıştırmak için yukarıdaki yolu izleyin.Eğer programı başlatmaya çalıştığınızda yukarıdaki uyarı penceresi çıkıyorsa, program kurulumdan sonra otomatik çalışmaya başlamış demektir.Bilgisayarınızın sağ alt köşesindeki ok tuşuna tıkladığınızda yukarıdaki gibi küçük bir pencere açılacaktır.Burada TK simgeli olan bizim yüklediğimiz programımız.Bu programın üzerine sağ tıkladığınızda yukarıdaki ayar penceresi açılacaktır.

"Disable Power Button" --->Bilgisayarın güç düğmesini(bilgisayarı açma/kapama düşmesini) deaktif edebilirsiniz.Bu sayede çocuklarınız bilgisayarınızı kapatamazlar.

Not: Bu seçenek ile ilgili kesin sonuç verir diyemem.İşletim sistemine göre farklılık gösterebilir.

"Lock Drive Doors" ---> Bu seçenek ile Cd-Rom'unuzun sizin isteğiniz dışında açılmasını engelleyebilirsiniz.

"Lock Keyboard" ---> Bu seçenek ile klavyenizin siz yokken kullanılmamasını sağlayabilirsiniz.

"Lock Keyboard/Mouse" ---> Bu seçenek ile hem klavyenizin hem de mouse'nızın siz bilgisayar başında değilken kullanılmamasını sağlayabilirsiniz.Ancak bu seçeneği seçmenizi çok acil olmadıkça tavsiye etmem.

Hangi seçeneğin başında tik işareti varsa o seçenek aktif demektir.Bilgisayarı kapatıp açtığınızda Cd-Rom ve Power tuşu ile ilgili yaptığınız değişiklikler kaybolmaz ancak klavye ve mouse ile ilgili ayarlar her bilgisayarı kapatıp açışınızda deaktif olur.Kısacası mouse ve klavyeyi kilitleyipte açamadıysanız bilgisayarınızı kapatıp açtığınızda mouse ve klavyeniz sorunsuz çalışacaktır.

İndirme Linki ve Virüstotal :

 

Toddlerkeyssetup Tıkla İndir

Virüstotal

 

SAVAŞ KIRÇOVALI

ÖZEL BÜRO HACK TİMİ

[publicize twitter]

[publicize facebook]

[category teknoloji]

[tags PROGRAM TAVSİYESİ, CD Rom]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımızda

Fotoğrafım
BU BLOG ÖZEL BÜRO GRUBU'NA AİTTİR. RESMİ WEB SİTEMİZ : http://www.ozelburoistihbarat.com

Follow by Email

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU