22 Eylül 2015 Salı

BİLİŞİM YAZILARI : Chrome'u kilitleyen 16 karakter !Sadece 16 karakterlik bir URL, Google Chrome'u işte böyle yerle bir ediyor!

Chrome, çıktığı günden beri yükselişini sürdürüyor. İlk zamanlarda hızıyla ilgi çeken Google'ın web tarayıcısı, bugün Android'li cihazlarla varsayılan tarayıcı olarak geliyor ve pazar payının güçlenmesinde bunun da katkısı var.

Tarayıcıyı kullananların sayısının milyonları geçmesi, derinlerde kalan hataların bile bulunabilmesi anlamına geliyor. Andris Atteka tarafından yeni keşfedilen ve VentureBeat'in paylaştığı hata ise Chrome'un 16 karakterlik bir URL ile kilitlenmesine olanak tanıyor. Aşağıdaki zararsız görünümlü satır, Chrome'u çökertebiliyor:

http://a/%%30%30

Bu bağlantı, bir web sayfasında hyperlink olarak kullanıldığında, Chrome'un kilitlenmesi için fareyi bağlantının üzerine ***ürmeniz yeterli oluyor. Hata, bilindiği kadarıyla beraberinde herhangi bir güvenlik açığı getirmiyor. Bu yüzden hatayı kullanan bir saldırgan, canınızı biraz sıkmaktan öteye gidemeyecek gibi görünüyor.These 16 characters crash Google Chrome | VentureBeat | Security | by Emil Protalinski

 

[publicize twitter]

[publicize facebook]

[category teknoloji]

[tags BİLİŞİM YAZILARI, Chrome]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımızda

Fotoğrafım
BU BLOG ÖZEL BÜRO GRUBU'NA AİTTİR. RESMİ WEB SİTEMİZ : http://www.ozelburoistihbarat.com

Follow by Email

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU