15 Ocak 2017 Pazar

WEB ÇÖZÜMLERİ : Opera' da Chrome Uzantıları Nasıl Kurulur ??

Bu yazıda Opera Chrome uzantılarını yüklemeyi öğreneceksiniz. Opera'da Chrome uzantılarını Opera eklentileri olarak yükleyebilirsiniz. Opera'da Chrome uzantınızın bir kısmını kullanmak istiyorsanız ve maalesef bu özelliği kullanamıyorsanız bu öğretici sizin için kullanışlı olacaktır. Bunun için Opera'da Chrome uzantıları eklemenize izin verecek bir Opera eklentisi kullanacağız. Bu Opera eklentisini indirdikten sonra, herhangi bir Chrome eklentisini Chrome Web Mağazası'ndan ekleyebilir ve Chrome'da olduğu gibi kullanabilirsiniz. Chrome uygulamalarını Opera'da desteklemediği için yükleyemeyeceğinizi unutmayın.

Bunu bildiğiniz gibi Opera kullanıcılarına ücretsiz sınırsız VPN hizmeti vermektedir . Opera tarafından sağlanan oldukça iyi bir özellik ve bunu gerçekten Chrome'da isteniyor. Opera'yı VPN özelliği için kullanmak istiyorsanız ve ayrıca işlevlerini Chrome uzantıları kullanarak geliştirmek istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz.

Firefox'ta Chrome uzantısını yüklemek için bir yöntem de var ancak bu yazıyı başka bir gün de ele alacağım.

Şimdilik, Chrome eklentilerini Opera eklentileri olarak nasıl kullanacağımıza göz atalım.

Opera'da Chrome uzantıları nasıl yüklenir:

Yöntem oldukça basit; Opera'ya Chrome uzantıları yüklemenize izin verecek bir Opera eklentisi indirmeniz yeterlidir. Bu yöntemin bazı Chrome uzantılarıyla çalışmayabileceğini, ancak bu yöntemin çalıştığı programlar için oldukça iyi çalıştığını unutmayın. En iyi yanı, onları Chrome tarayıcıdaki gibi kullanabilmenizdir.

Şimdi Chrome eklentisini Opera'ya yüklemek için gereken adımları görelim:

Bu yazının sonundaki bağlantıdan "Chrome Uzantısını indirin" indirin.

Şimdi Opera herhangi Chrome uzantısını yükleyebilirsiniz. Opera'da Chrome Web Mağazası'nı açıp "Opera'ya Ekle" düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Bundan sonra, Opera uzantılarına gidin ve Chrome uzantısının listede gösterilip gösterilmediğini görün. Eğer başarısız olursa, tarayıcınızı yeniden başlattıktan sonra bu adımı tekrar deneyin. Chrome uzantısını görebiliyorsanız Yükle düğmesini tıklayın. Opera, o zaman Chrome uzantısını indirecek ve eklenti olarak yükleyecektir.

İşte, Opera'ya bir Chrome uzantısı başarıyla eklediniz. Bahsettiğim gibi, bunu aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi Chrome'da kullandığınız gibi kullanabilirsiniz.

"Download Chrome Extension" Opera eklentisini indirmeniz ve Chrome uzantılarını Opera'da Chrome Web Mağazası'ndan yükleyebilmeniz yeterli.

Chrome Eklentisini indir

[status draft]

[nogallery]

[geotag on]

[publicize off|twitter|facebook]

[category teknoloji]

[tags WEB ÇÖZÜMLERİ, Opera, Chrome, Uzantı]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımızda

Fotoğrafım
BU BLOG ÖZEL BÜRO GRUBU'NA AİTTİR. RESMİ WEB SİTEMİZ : http://www.ozelburoistihbarat.com

Follow by Email

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU