20 Eylül 2014 Cumartesi

TELEFON ÇÖZÜMLERİ : SwiftKey iOS 8'de Nasıl Kullanılır? (Video)Android'in en başarılı araçlarından biri olan SwiftKey Klavye, iOS 8'in yayınlanmasından saatler sonra App Store'da yerini aldı. Sosyal medya paylaşımlarınız ve mesajlaşmalarınızdan yazma alışkanlıklarınızı tespit ederek, size uygun kelime önerileri yapan, çoğu zaman cümleleri bile birkaç tık ile oluşturmanızı sağlayan SwiftKey, iOS 8 yüklü olmak koşuluyla hem iPhone hem de iPad'de kullanılabiliyor.

Nasıl çalışıyor?


SwiftKey'i aktif etmek için, App Store üzerinden ücretsiz olarak indirdikten sonra (link), ana ekranda Ayarlar'a girin. Genel menüsüne geçip, Klavye seçeneğini tıklayın. Klavyeler bölümünde, "Yeni Klavye Ekle" tuşuna basın. Burada SwiftKey'i görebilirsiniz.

Klavyeyi ekledikten sonra yapmanız gereken bir işlem daha var: Klavyeler menüsünde beliren SwiftKey'e dokunun ve "Tam Erişime İzin Ver" kutucuğunu aktif hale getirin. Böylelikle tüm uygulamalarda varsayılan klavye olarak SwiftKey'i kullanabilirsiniz.

Uygulamanın diğer tüm ayarları ise ana ekranda yer alan SwiftKey ikonu üzerinden gerçekleştiriliyor. Klavyeyi yükledikten sonra, yazı yazabildiğiniz herhangi bir uygulamaya girdiğinizde standart klavye çıkacaktır. Burada küresel işarete basılı tutup, çıkan pop-up penceresinde SwiftKey'i seçmeniz gerekiyor.

Videoyu İzlemek İçin Tıklayın

Kötü haber


SwiftKey'in 1.0 sürümü itibarıyla iOS 8'de Türkçe desteği bulunmuyor. Klavye ekranında Türkçe karakterler yer almazken, eğer Android'de daha önceden yüklü bir SwiftKey'iniz yok ise, yani kullanım alışkanlıklarınız başka bir yerde kayıtlı değilse, kelime önerileri konusunda da hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Umuyoruz ki yakın zamanda SwiftKey bir güncelleme alarak, Android'de sunduğu dil yelpazesini iOS 8'e de taşıyacaktır.

[publicize twitter]

[publicize facebook]

[category teknoloji]

[tags TELEFON ÇÖZÜMLERİ, SwiftKey, iOS 8]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımızda

Fotoğrafım
BU BLOG ÖZEL BÜRO GRUBU'NA AİTTİR. RESMİ WEB SİTEMİZ : http://www.ozelburoistihbarat.com

Follow by Email

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU