22 Eylül 2014 Pazartesi

TELEFON ÇÖZÜMLERİ : Android Telefonlarda Kasma Sorunu

Android Üçüncü Şahıs Arayüzler Kullanın

Android'in kendi arayüzü de zaman zaman yavaşlamaların sebebi olabilir. Bunun için Launcher Pro ve ADW Launcher uygulamalarından birini deneyebilirsiniz.

Android Animasyonlu Duvar Kağıdı

Android'in sevilen bir başka özelliği de animasyonlu duvar kağıtlarıseçeneği. Tahmin edebileceğiniz gibi bu da telefonu yavaşlatan unsurlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

 

Bunun yerine hareketsiz bir görsel belirlerseniz telefonunuzdaki rahatlamayı gözlemleyeceksiniz.

 

Android Bekleme Ekranı Widgetları

 

Bekleme ekranına yerleştirdiğimiz widgetlar kullanışlılık anlamında son derece önemli olsa da sistem kaynaklarının yoğun olarak tüketilmesinde önemli bir etken. Eğer kullanmadığınız ya da etkin olarak kullanmadığınız widgetlar varsa bunları bekleme ekranından kaldırmanızfayda sağlayacaktır.Android Kullanılmayan Yazılımlar

Sık kullanmadığınız yazılımları kaldırmanız da yarar sağlayan önemli bir etken olacaktır. Birçok yazılım arkaplanda işlem yapmaya devam ettiğinden sistem kaynaklarının yoğun olarak tüketilebilmesine neden olur.

 

Android Güncelleme Sıklığı

Telefonunuzun maillerinizi ya da benzeri hesaplarınızı kontrol etmesi için güncelleme aralığı belirlediyseniz bu dilimi uzatarak cihazın daha z enerji sarfetmesini sağlayabilirsiniz. Sürenin 15 dakikanın altında olmaması iyi bir tercih olacaktır.

Android Uzun Süreli Kayıtları Temizleyin

Her ne kadar Android gelişmiş bir sistem de olsa kayıtlar ile şişen veritabanı cihazın hantallaşmasına neden olabilir.

 

Bu nedenle düzenli aralıklar ile bu verileri temizlemek yararlı olacaktır.

Bu işlem için burada yer alan yazımızdaki uygulamadan destek alabilirsiniz.

 

Tüm bu adımlar sizin için yeterli değilse ve daha yenilikçi şeyler denemek istiyorsanız bir adım öteye geçerek, kişiselleştirilmiş ROM'lar yükleyebilir,dosya dizin sistemini değiştirebilir hatta işlemci üzerinde hız aşırtma denemeleri yapabilirsiniz. Ancak bu işlemlerin telefonunuzu garanti kapsamı dışında bırakabileceğini ve hatta düzeltilemez hasarlara neden olabileceğini de unutmayın.

Ayrıca tavsiye olarak Cleanmaster adlı programı tavsiye ederim.Yararlı bir programdır.Temizleme,hızlandırmak için idealdir.İyi forumlar dilerim :)

[publicize twitter]

[publicize facebook]

[category teknoloji]

[tags TELEFON ÇÖZÜMLERİ, Android Telefonlar, Kasma Sorunu]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımızda

Fotoğrafım
BU BLOG ÖZEL BÜRO GRUBU'NA AİTTİR. RESMİ WEB SİTEMİZ : http://www.ozelburoistihbarat.com

Follow by Email

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU