7 Eylül 2014 Pazar

TELEFON ÇÖZÜMLERİ : Android Cihazlarda Ekran Videosu ÇekmekAndroid telefonunuz ya da tabletiniz ile oynadığınız oyunları ya da başka şeyleri kaydetmek isteyebilirsiniz. Android cihazlarda ekran videosu çekmek oldukça kolay. Bu konumda Android cihazınız ile ekran videosu çekmeyi nasıl yapacağınızı anlatacağım.

Başlangıç
Android telefonunuz ile video çekebilmeniz için öncelikle cihazınızın rootlu olması gerekiyor arkadaşlar. Her cihazın root işlemi farklı olduğu için cihazınızın root işleminin nasıl yapıldığını Google'da arama yaparak bulabilirsiniz. Bu işlemi yapmak kendi inisiyatifinizdedir elbet. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, root işine girmemeniz de fayda var.

Video Çekme Uygulaması
Android telefonunuz ile ekran videosu çekmek için Screencast adlı uygulamayı demo olarak kullanabilirsiniz. Ücretsiz alternatif olarak SCR Screen Recorder uygulamasını deneyebilirsiniz.

Screencast uygulamasını indirmek için tıklayın.

SCR Screen Recorder uygulamasını indirmek için tıklayın.

İlk Açılış
Screencast uygulamasını ilk açtığınızda sizden Root erişimi ister. Siz onay verdikten sonra uygulama açılır.

Screencast Ayarları
Screencast uygulaması açıldıktan üstten en sağda yer alan dişlilerin bulunduğu sekmeye tıklayarak ayarları açıyoruz. Ayarlarda ki seçeneklerini telefonunuzun performansına göre ayarladığınız takdirde çok iyi verim alabilirsiniz. Ayrıca uygulamanın tüm ayarlarını kullanabilmek için ücretli sürümü cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Tam sürüm Screencast uygulamasını indirmek için tıklayın.Video Çekmeye Başlamak
Uygulamanın ana ekranına en soldaki sekmeye tıklayarak geri döndükten sonra video kaydetmeye başlayabilirsiniz. Video çekme öncesi arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatmak video performansında artış sağlayacaktır.Videoyu Bitirmek
Video çekmeyi bitirmek için bildirimlerdeki Screncast bildirimine tıklayabilirsiniz. Ya da tekrar Screencast uygulamasını açarak videoyu başlattığınız butona tıklayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Android cihazlarda video çekmek göründüğü kadar zor değil. Cihazınız Rootlu olduktan sonra video çekmek oldukça kolay değerli turkhackteam üyeleri.

 

SAVAŞ KIRÇOVALI

ÖZEL BÜRO HACK TİMİ

[publicize twitter]

[publicize facebook]

[category teknoloji]

[tags TELEFON ÇÖZÜMLERİ, Android Cihazlar, Ekran Videosu]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımızda

Fotoğrafım
BU BLOG ÖZEL BÜRO GRUBU'NA AİTTİR. RESMİ WEB SİTEMİZ : http://www.ozelburoistihbarat.com

Follow by Email

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU