16 Ekim 2015 Cuma

PC ÇÖZÜMLERİ : Format Atıcaksınız Ancak Boot Menü Gözükmüyor // Resimli Çözümü

Format Atıcam Boot Menu Gözükmüyor - Resimli Çözümü

Windows 8 kurulu bir bilgisayara format atmak, işletim sistemini değiştirmek istiyorsanız ve Boot menüye eriştiğinizde Flash belleği seçeneklerde göremiyorsanız bu işlemi uygulayabilirsiniz. Bazı bilgisayarda Boot menüde Cd sürücüsü dahi gözükmeyebiliyor. Yine aynı işlem ile Boot menüde gizlenen(engellenen) sürücüleri gösterebilirsiniz.

İlk olarak Bios'a giriyoruz. Çoğu bilgisayarda bios tuşu DELETE'dir. Eğer sizinki farklı ise internetten bilgisayarınızın modelini bulup bios tuşunu öğrenebilirsiniz. Bios'tan Boot bölümüne geliyoruz.Boot kısmına gelerek Boot Mode Select Kısmına iniyor ve Enter Tuşuna basıyoruz.Daha sonra Açılan kısımda seçeneklerden LEGACY'yi seçiyor ve F10'a basarak yaptığımız değişikliği kaydediyoruz. Ardından bilgisayarımız yeniden başlıyor ve Boot menüden Bütün Sürücüler seçilebilir oluyor.

Birçok firma kullanıcı bilmeden işletim sistemine zarar vermesin diyerek böyle bir önlemi alma gereği duyuyor. Formatı tamamladıktan sonra sizde eski haline döndürebilirsiniz aynı işlem ile

SAVAŞ KIRÇOVALI

[publicize twitter]

[publicize facebook]

[category teknoloji]

[tags PC ÇÖZÜMLERİ, Format, Boot Menu, Resimli Çözümü]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımızda

Fotoğrafım
BU BLOG ÖZEL BÜRO GRUBU'NA AİTTİR. RESMİ WEB SİTEMİZ : http://www.ozelburoistihbarat.com

Follow by Email

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU