5 Mayıs 2015 Salı

WEB ÇÖZÜMLERİ : Ücretsiz [.TK] Uzantılı Site Kur ! [Hostinger] /// 10 DAKİKADA 0'DAN ÜCRETSİZ WEB SİTE KURUN

 

Merhaba arkadaşlar bazı arkadaşlarımız hala .tk uzantılı site açmayı yapamıyorlar.Onlar için detaylı bir anlatım yapıcam.

~Gireceğimiz siteler dot.tk , hostinger

İlk önce dot.tk ya giriyoruz ve bir alan adı alıyoruz.Alan adınız daha önceden alınmadıysa sizi bir sonraki ekrana atacaktır karşına gelen ekranda size özel dns diyip boşlukları resimdeki gibi dolduruyoruz.Ardından Web siteinizin domainin ne kadar aktif kalacağını seçin 12 ay tavsiyemdir. Kayıt ol butonuna bastığınızda sizden oturum açma istiyicek. Gmail veya facebook hesabınızla oturum açabilirsiniz.Karşınıza böyle bir ekran geldiyse domaini başarıyla aldınız demektir.Sonra HOST almak için hostingera giriyoruz.

Üyeliğiniz yok ise üye ol,sipariş ver kısmından üye olun formu doldurun.Üye olduktan sonra karşınıza böyle bir ekran gelicek. Bu kısımdan yeni hosting kısmını seçiyoruz.Ardından kendimize ait domainimiz olduğu için alt alan adı kısmına tıklıyoruz.Aldığımız domaini giriyoruz. Hostinger hesap şifremizi giriyoruz.Güvenlik formunu doldurup geçiyoruz.Eğer bu ekrana ulaştıysanız başarıyla sitenizi açtınız demektir.
##########SİTE İÇERİĞİ FTP ##############

Şimdi sitemizi açtık fakat site içeriğini düzenlememiz gerekiyor. Bunun için filezilla programına ihtiyacımız var site dosyalarına erişim sağlamak için filezilla kurulu değilse BURADAN indirin. Ardından hostingera dönüyoruz hesabımıza giriş yapıyoruz. Hosting kısmına geldiğimizde sitemizi seçiyoruz. Ardından karşımıza sitemizle ilgili bilgilerin olduğu ekran geliyor.Burada bizim için önemli olan kullanıcı adı ip adresi(site adresinide yazabilirsiniz).Burdan kullanıcı adımızı aldıktan sonra filezillaya dönüyoruz. Sunucu kısmına site adınızı kullanıcı adı kısmına resimdeki gibi u******* ile başlayan kısmı yazıyoruz. Şifre kısmına hostinger şifrenizi yazıyorsunuz. Port kısmı boş kalıyor ve giriş yapıyorsunuz.
Karşınıza böyle bir ekran çıkıyorsa bağlandınız demektir. Sitenizin içeriğini belirlemek için hazır temalar indirip editliyebilirsiniz. Veya kodlama bilginiz varsa kendiniz websitenize özel tema kodlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken dosyaları Filezillaya girip public_html kısmına atmak.Umarım yapamayan arkadaşlara faydalı olmuştur.

SAVAŞ KIRÇOVALI

[publicize twitter]

[publicize facebook]

[category teknoloji]

[tags WEB ÇÖZÜMLERİ, Ücretsiz, Hostinger]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımızda

Fotoğrafım
BU BLOG ÖZEL BÜRO GRUBU'NA AİTTİR. RESMİ WEB SİTEMİZ : http://www.ozelburoistihbarat.com

Follow by Email

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU