16 Mayıs 2015 Cumartesi

SOSYAL MEDYA ÇÖZÜMLERİ : Facebook video virüsü

 

Bu virüs sizin isminizin de geçtiği popüler televizyon programlarından bazılarına katıldığınızı ve destek istediğinizi yazan videolar veya "Duvarımda bir video paylaştım, izleyip beğenir misin? yorum da yap lütfen :) " şeklinde görünen videolar ile başladı ve gelişti.suan milyonlara ulasti sanirim,

Şimdilerde bunu türevleri bulunuyor ve aynı gönderiye 18-19 arkadaşınızı etiketliyor. Eğer sizde de bu durum yaşanıyorsa başka arkadaşlarınızın gönderilerinden birini tıklamışsınız demektir. Virüs genellikle uygulamalar üzerinden hareket ediyor ve yayılmaya devam ediyor.

Facebook etiketleme virüsünden kurtulmak için öncelikle gereksiz uygulamalardan kurtulmamız gerekiyor.

Ayarlar > Hesap Ayarları > Uygulamalar sıralamasını takip ederek açılan sayfada kullandığınız uygulamaları göreceksiniz. Burada güvenmediğiniz uygulamaları kaldırmalısınız.

Uygulamaları temizledikten sonra sorununuz sona ermediyse söz konusu virüsün tarayıcınız üzerinden çalıştığını söyleyebiliriz. Bu durumda tarayıcınızı sıfırlamanız gerekmektedir. Chrome veya Firefox tarayıcınız nasıl sıfırlayacağınızı aşağıda görebilirsiniz.

Firefox:

1-) Yardım > Sorun Giderme Bilgileri >Firefox Tarayıcısını Sıfırla yönergesini izlediğinizde tarayıcınız baştan başlar ve ilk gün kurulum ayarlarıyla tekrar açılır. bu işlem sonunda yer imleriniz ve site tercihleriniz değişmez

2-) Araçlar > Eklentiler > Eklentiler sekmesindeki bilmediğiniz veya kullanmadığınız eklentileri kaldırmalısınız.

3-) Alternatif olarak Firefox'u bilgisayarınızdan kaldırıp tekrar kurabilirsiniz.

Chrome:

1-) Sağ üstteki üç çizgi > Ayarlar > Kullanıcı Ekle > Yeni kullanıcı adı ve kaydet. Yeniden açılan Chrome penceresinde Sağ üstteki üç çizgi > Ayarlar > Kullanıcı ekle kısmında yeni oluşturduğunuz profil dışındak profilleri silin > Chrome'u tekrar başlatın.

2-) Sağ üstteki üç çizgi > Ayarlar >Uzantılar sekmesi altındaki bilmediğiniz ve kullanmadığınız uzantıları kaldırmalısınız.

3-) Alternatif olarak Chrome'u bilgisayarınızdan kaldırıp tekrar kurabilirsiniz.

Facebook'ta etiketlenme ayarlarınızı düzenleyip kendi onayınızda bulundurmalısınız. Böylelikle sizin onayınız olmadan kimse sizi video veya fotoğraflarda etiketleyemeyecektir. Bu düzenlemeyi şu şekilde yapabilirsiniz:

Ayarlar > Gizililk ayarları >Zaman Tüneli ve Etiketleme Ayarları > Zaman Tünelime Kimler Birşey Ekleyebilir? > Arkadaşlarının seni etiketlediği gönderiler, zaman tünelinde gözükmeden önce onayına sunulsun mu? > AÇIK konumuna aliniz.

[publicize twitter]

[publicize facebook]

[category teknoloji]

[tags SOSYAL MEDYA ÇÖZÜMLERİ, Facebook, video virüsü]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımızda

Fotoğrafım
BU BLOG ÖZEL BÜRO GRUBU'NA AİTTİR. RESMİ WEB SİTEMİZ : http://www.ozelburoistihbarat.com

Follow by Email

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU