26 Mayıs 2015 Salı

BİLİŞİM YAZILARI : Google Ram'i Afiyetle Yiyip Bitirmeyi SeviyorChrome'un en iyi web tarayıcılarından biri olduğuna itiraz edecek kullanıcıların sayısı, sanırız sınırlıdır. Ancak Google'ın yazılımı, RAM'ini afiyetle yiyip bitirmeyi seviyor.Görev yöneticisini açıp Chrome işlemlerine göz attıysanız, Chrome'un sistem belleğini tüketmekten çekinmediğini görmüşsünüzdür.

İşte Chrome'un bolca RAM'e ihtiyaç duymasının nedeni.

Chrome'un RAM'le ne derdi var?


Web'de gezinti işlevleri, günümüzde oldukça karmaşık bir hal aldı. Video izlemeden web uygulamalarını kullanmaya, bugün bilgisayar kullanırken yaptığımız işlerin çoğu, web tarayıcısı içerisinde gerçekleşiyor.

Chrome, her sekmeyi ve eklentiyi ayrı bir işlem olarak çalıştırıyor, bu sayede sekmelerden veya eklentilerden bir tanesi çöktüğünde, diğer sekmeleriniz etkilenmemiş oluyor. Ancak bu, bazı görevleri her sekme için tekrarlamak anlamına geldiğinden, RAM kullanımının yükselmesine yol açıyor.

Dolayısıyla daha fazla sekme, eklenti ve uzantının yüklü ve açık olması, Chrome'un kullandığı RAM miktarını artırıyor.

Chrome'un bolca RAM kullandığı doğru, ancak bunu bizim rahatımız için yapıyor. Bu, Chrome'un RAM konusunda optimizasyonlar yapamayacağı anlamına gelmiyor - ancak yakın gelecekte muhtemelen büyük bir değişiklik görmeyeceğiz.

[publicize twitter]

[publicize facebook]

[category teknoloji]

[tags BİLİŞİM YAZILARI, Google]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımızda

Fotoğrafım
BU BLOG ÖZEL BÜRO GRUBU'NA AİTTİR. RESMİ WEB SİTEMİZ : http://www.ozelburoistihbarat.com

Follow by Email

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU