21 Mayıs 2015 Perşembe

WEB ÇÖZÜMLERİ : Ücretsiz Alan Adı Alma (".GA, .ML, .CF, .GQ, .TK") - Resimli Anlatım

Gördüğüm kadarıyla forumda paylaşılmadı. 2TL .COM Konusu sabitlendiğine göre buda sabitlenir inşallah :)

Başlayalım.

Sitemiz, Tıklayınız.

Siteye GiriyoruzGirdik ve ardından kayıt oluyoruz. Kaydolmak için Gösterdiğim soldaki yere tıklıyoruz.Kayıt Basit. Kaydolduktan sonra ana ekran geliyor ve sıra geliyor domain kaydetmeye. Onun için sıradaki adımı izliyoruz. Kırmızıyla gösteriğim yere tıklıyoruz.

Check Avialiblity 'e tıklayarak bize domainleri gösteriyor. Get İt Now'a tıklıyoruz. Eğerki alınmamışsa hepsini alabilirsiniz. Alttaki Continue veya Checkout butonlarına basıyoruz. Böyle bir bölüm geliyor;
Bu bölümde turkhackteam.ga,ml,gq alan adlarını aldım. Forward this domain seçeneği ile isterseniz belirlediğiniz bi adrese örneğin turkhackteam.org, bu domaine girdiğinzde oraya yönlenir.
Use DNS seçeneğindende istediğiniz IP'ye yönlendirebilir veyada NS1, NS2 Gibi nameserver adreslerini girebilirsiniz. Girdikten sonra, Continueye basıyoruz ve sonraki gelen yerde sözleşmeyi kabul edip checkout butonuna tıklıyoruz ve domainimiz geliyor.

Sonradan NS değiştirmek için ise. 3. attığım resimdeki Register A new domainin üstündeki My Domains'e giriyoruz.

ve böyle bir yer geliyor.Burada Manage Domain diyerek NS Adreslerini vs düzenleyebilirsiniz.Change Nameservers diyerek nameserver değiştirebilirsiniz. Ben belirlenen bi ip'ye yönlendirdim ve gördüğünüz gibi sonuç :)

 

SAVAŞ KIRÇOVALI

[publicize twitter]

[publicize facebook]

[category teknoloji]

[tags WEB ÇÖZÜMLERİ, Ücretsiz, Alan Adı]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımızda

Fotoğrafım
BU BLOG ÖZEL BÜRO GRUBU'NA AİTTİR. RESMİ WEB SİTEMİZ : http://www.ozelburoistihbarat.com

Follow by Email

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU