14 Temmuz 2015 Salı

BİLİŞİM YAZILARI : Firefox üzerinden videolu görüşme özelliği geldi !

İnternetin yaygınlaşması ile insanlar normal hayattan çok videolu veya sesli olarak internet üzerinden görüşmeye başladılar. Hal böyle olunca da yazılımcılar videolu görüşme uygulamalarına ağırlık vermeye başladı.

Hali hazırda video konferans pazarını domine eden Google Hangouts ve Microsoft Skype gibi iki büyük rakip var ve bu uygulamalar aslında yeterince iyi çalışıyor. Fakat kullanım için uygulama yüklemekle başlayan bir dizi eyleme ihtiyaç duyuyor. Firefox Hello bu handikabı değerlendirmiş ve doğrudan tarayıcı üzerinden çalışan bir Video Chat özelliği geliştirmiş.

Firefox Hello'yu başarılı kılan diğer özellikleri ise bir istemciye ve kullanıcı hesabına ihtiyaç duymaması. Firefox, "Open" standardını benimsediği için Video Chat kullanımını Firefox tarayıcı ile sınırlandırmamış. İstemciden, kullanıcı adından ve tarayıcıdan bağımsız bir video chat servisi kulağa oldukça hoş geliyor. Bu servisten yararlanmak için sadece Firefox 35'i bilgisayarınıza kurmanız yeterli.Sohbete başlamak için birden fazla seçeneğini bulunuyor. Dilerseniz kullanıcı kaydı yapıp bir arkadaş listesi oluşturabilir, dilerseniz de görüşmenin bağlantısını anlık olarak e-posta ile gönderebilirsiniz. Davet ettiğiniz kişinin sohbete katılması için Firefox 35, Opera ve Chrome tarayıcılardan birini kullanması yeterli.

Sohbeti sadece Firefox kullanıcıları başlatabiliyor, henüz iki kişilik oturumlara izin veren Firefox Hello, ilerleyen dönemde çoklu oturumlara da izin verecek. Kullanım esnekliği nedeniyle Skype ve Hangouts'u tehdit edecek bir uygulama gibi görünen Firefox Hello, Safari ve Internet Explorer üzerinde henüz çalışmıyo

[publicize twitter]

[publicize facebook]

[category teknoloji]

[tags BİLİŞİM YAZILARI, Firefox, videolu görüşme, özellik]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımızda

Fotoğrafım
BU BLOG ÖZEL BÜRO GRUBU'NA AİTTİR. RESMİ WEB SİTEMİZ : http://www.ozelburoistihbarat.com

Follow by Email

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU