9 Ocak 2015 Cuma

WEB ÇÖZÜMLERİ : Unutulan Kablosuz Ağ (Wireless) Şifrelerini Bulma

Günlük hayatta şifrelerimiz havada uçuşmaktadır. Sosyal platform şifreleri, bilgisayar şifreleri, banka şifresi, dosya paylaşım şifreleri, mail şifresi gibi onlarca şifre zihnimizin bir kısmını işgal etmektedir. Bazen her yerde ayrı şifre kullanmanın çeşitli zorlukları da vardır. Şifremizi unutmak gibi. Bu makalemizde unuttuğumuz kablosuz ağ şifrelerimizi nasıl bulabileceğimizi öğreneceğiz.

Not: Makalenin devamı Windows 7 işletim sistemi kullanıldığı varsayılarak hazırlanmıştır.

Bir kablosuz ağ adresine bağlandığımızda Windows işletim sistemi, sonraki bağlantılarda otomatik bağlanmak için şifrelerimizi saklar. Kablosuz ağ şifresini bulmak için birçok yol mevcuttur. Makalemizde, bu yollardan 3 tanesine değineceğiz.

1-) Windows 7 kullanarak unutulan kablosuz ağ şifresini elde etme

Kablosuz ağ bağlantınızın aktif olarak bağlı olduğundan emin oldun.Kablosuz ağ bağlantısına sağ click leyip "Durum"u seçin.Kablosuz ağ bağlantısı durumu açılacaktır. Bu ekranda "Kablosuz Özellikleri"ni tıklayın.Kablosuz ağ özellikleri açılacaktır. Üst tarafta yer alan "Güvenlik" tabını tıklayın."Güvenlik" sekmesi görünecektir. Bu ekranda "Karakterleri göster"i tıkladığımızda kablosuz ağ şifresini görüntüleyebiliriz.Kablosuz ağ şifresi görüntülenebilir. Bu yöntem ile unutulmuş kablosuz ağ şifresi bulunabilir.

2-) Windows 7 kullanarak unutulan kablosuz ağ şifresini elde etme

Unuttuğumuz kablosuz ağ şifresini bulmak için Başlat\Denetim Masası\Ağ ve Paylaşım Merkezi'ne gidiyoruz.Sol tarafta bulunan "Kablosuz ağları yönet"i tıklıyoruz.Şifresini unuttuğumuz kablosuz ağ bağlantısına bir kere sol clikledikten sonra, sağ clickleyip "Özellikler"i tıklıyoruz. Ardından "Güvenlik" sekmesini tıklayıp, "Karakterleri göster"i tıklayarak kablosuz ağ şifresine erişebiliriz.

3-) Cain & Abel ile kablosuz ağ şifresini bulma

Cain & Abel, daha çok Windows şifrelerini kırmak, ARP Poisoning, DNS Poisoning ve Network Sniffing gibi birçok özelliği barındıran oldukça gelişmiş bir araçtır. Aracı edinmek için, oxid.it - Cain & Abel adresini kullanabilirsiniz.

Programı indirip kurduktan sonra çalıştırın.
Programı çalıştırdıktan sonra "Decoders" menüsünü tıklayın. Ardından sol tarafta bulunan "Wireless Passwords" kısmını tıklayın. Program çalışacaktır.

Wireless şifrelerini bulması için üst tarafta bulunan menüsünü tıklıyoruz.
Birkaç saniye sonra bütün kablosuz ağ şifreleri Resim-09'daki gibi gelecektir.

Makale için Sayın Eyüp Hocama teşekkür ederim. Saygılarımla ..

SAVAŞ KIRÇOVALI

ÖZEL BÜRO HACK TİMİ

[publicize twitter]

[publicize facebook]

[category teknoloji]

[tags WEB ÇÖZÜMLERİ, Kablosuz Ağ, Wireless Şifreleri]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımızda

Fotoğrafım
BU BLOG ÖZEL BÜRO GRUBU'NA AİTTİR. RESMİ WEB SİTEMİZ : http://www.ozelburoistihbarat.com

Follow by Email

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU