4 Aralık 2014 Perşembe

PC ÇÖZÜMLERİ : Bilinmeyen Cihazlara Sürücü Bulma

 

Windows ile çalışırken, bazen yükseltmeler yapmak, bazen işletim sistemini yeniden kurmak gibi işlemler sonucunda, sistemden tanınmayan bazı donanım ve bileşenlerle karşılaşabilirsiniz. Bu araçlar aslında bir USB sürücüsü, CD/DVD sürücüsü, touchpad ya da herhangi başka bir arayüz veya araç olabilir. Ne yazık ki, bu araçlar için doğru sürücüleri yükleyene kadar çalışmasını da sağlayamazsınız. Ancak, Windows'un bile ne olduğunu bilmediği bir aracın kimliğini nasıl tespit edeceksiniz ve sürücüsünü nasıl bulacaksınız? ışte bunun için yapmamız gerekenler.Windows'un Araç Yöneticisi penceresini açın. "Other Devices/Diğer Araçlar" sekmesi altında, bilinmeyen araçları bulabilirsiniz. Ayrıca bunların sembollerinin üzerinde sarı bir ünlem işareti de göreceksiniz. Windows bu araçları tanımadığı için sürücüsünü yükleyememiş ve çalıştıramamış demektir.

Peki bu durumda ne yapacağız ?Bilinmeyen araçlarla karşılaştığınızda panik yapmayın. Aracın üzerine sağ tuşla tıklayıp "Properties/Özellikler" penceresini açın. Penceredeki "Details/ detaylar" sekmesine gelin ve menüden "Hardware ID/Donanım ID" seçeneğini işaretleyin. Artık pencerenin altında, bu aracın kimliğine dair bazı kodlar görünecektir.Bu kodların en üstteki, en uzun olanının üzerine gelin, sağ tuşla menüyü açın ve kodu kopyalayın. Ardından arama motorunuzu (Google veya başkası) açın ve kopyaladığınız kodu arama satırına yapıştırıp aramayı başlatın. Artık Google size bu aracın gerçek kimliğini verecek. Aramanın yanına ayrıca Windows sürümünüzü ve "Driver Download" ifadelerini de yazarsanız, doğrudan bu araç için gerekli olan sürücünün indirme sayfasına bile ulaşabilirsiniz.

Artık tek yapmanız gereken bu sürücüyü indirip bilgisayarınıza kurmak. Ardından Araç Yöneticisi'ni inceleyecek olursanız, sarı ünlemli bilinmeyen aracın artık Windows tarafından tanınan ve çalışan bir araç olduğunu göreceksiniz.

[publicize twitter]

[publicize facebook]

[category teknoloji]

[tags PC ÇÖZÜMLERİ, Bilinmeyen Cihazlar, Sürücü]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımızda

Fotoğrafım
BU BLOG ÖZEL BÜRO GRUBU'NA AİTTİR. RESMİ WEB SİTEMİZ : http://www.ozelburoistihbarat.com

Follow by Email

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU