11 Aralık 2015 Cuma

SOSYAL MEDYA ÇÖZÜMLERİ : Facebook profilinizi gizleyin !Web sitesinin masaüstü sürümünde araç çubuğu menüsünden Ayarlar'a girin ve sol taraftaki Gizlilik başlığına tıklayın. "Aramada beni kimler bulabilir?" kısmında üç adet seçenek göreceksiniz. Sağdaki "Düzenle" bağlantılarına tıklayarak arkadaşınız olmayan kişilerin sizi e-posta adresiniz veya telefon numaranızla aratarak bulmasını durdurabilirsiniz.


Bu bölümde arama motorlarından kendinizi gizlemenizi sağlayacak bir seçenek de var. Bunu kapatmanız durumunda Facebook profiliniz Google ve Bing gibi arama motorlarında görünmez. Böylece Facebook dışındaki arama motorlarının, profilinize bağlantı vermesini engellemiş olursunuz.Profilinizde yer alan "Hakkında" bölümünden yaşadığınız yerler, iş ve eğitim bilgilerinizi kaldırın. Bu sizin Facebook üzerinde bulunmanızı zorlaştıracak ve uzun arama sonuçları içerisinde kaybolmanızı sağlayacaktır.

Son olarak Gizlilik sayfasına geri dönün ve "Benimle kimler iletişim kurabilir?" seçeneğini "Arkadaşlarımın Arkadaşları" olarak değiştirin. Bu adımları uyguladığınız taktirde, Facebook profilinizi daha da ulaşılmaz hale getirmiş olacaksınız.

[publicize twitter]

[publicize facebook]

[category teknoloji]

[tags SOSYAL MEDYA ÇÖZÜMLERİ, Facebook, profil]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımızda

Fotoğrafım
BU BLOG ÖZEL BÜRO GRUBU'NA AİTTİR. RESMİ WEB SİTEMİZ : http://www.ozelburoistihbarat.com

Follow by Email

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU