3 Mart 2016 Perşembe

WEB ÇÖZÜMLERİ : Franz ile 8 farklı mesajlaşma servisini bir arada kullanın

İnternette mesajlaşma uygulamalarının sayısı arttıkça iletişim kurmak da çetrefilli bir hal alıyor. Bu durumu değiştirmek isteyen Franz adlı girişim, bir çok sosyal iletişim kanalını tek noktada birleştiriyor.

Şimdilik sadece Mac uygulaması olarak hayata geçirilen Franz’a 8 farklı mesajlaşma servisini (Whatsapp, Facebook Messenger, Google Hangouts, Skype, Slack, Hipcat, Telegram, Grape) eklemek mümkün. Bu servislere gelen mesajlarınızı Franz uygulaması üzerinde görüp yanıtlayabiliyorsunuz.

Franz, çapraz platformlarda masaüstü uygulamaları geliştirme olanağı sunan Electron çatısı üzerine geliştirilen bir uygulama. Yani Franz uygulamasını indirdikten sonra hesabınızı direkt Franz’a bağlamak yerine standart web tarayıcısından giriş yapar gibi bağlanıyorsunuz.

Stefan Malzner tarafından geliştirilen Franz tüm bu servisleri sekmeler halinde karşınıza getiriyor ve tek noktadan tüm mesajlarınıza yanıt verebiliyorsunuz. Üstelik Franz’a her servisten tek bir hesap eklemek zorunda değilsiniz. Örneğin 5 farklı Facebook Messenger hesabı ekleyebiliyorsunuz. Hem iş hem bireysel hesaplarınızı aynı anda kullanabiliyorsunuz.

Önümüzdeki dönemde Windows uygulamasını da çıkarmak isteyen Franz’ın bu yaramıza merhem olup olmadığını görmek için sanırım bir süre daha kullanmam gerekecek ama şahsen ilk izlenimim gayet faydalı olabileceği yönünde. Eğer siz de denemek isterseniz meetfranz.com adresinden indirebilir, ayrıca Producthunt sayfasına bakabilirsiniz.

[category teknoloji]

[tags WEB ÇÖZÜMLERİ, Franz, mesajlaşma servisi]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hakkımızda

Fotoğrafım
BU BLOG ÖZEL BÜRO GRUBU'NA AİTTİR. RESMİ WEB SİTEMİZ : http://www.ozelburoistihbarat.com

Follow by Email

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU